Jak usunąć taśmę dwustronną z mebli

by Redaktor

Usuń taśmę dwustronną z mebli

Niełatwym jest usunięcie taśmy dwustronnej z różnych powierzchni, w tym przede wszystkim mebli. Obawiamy się, czy nie uszkodzimy wcześniej używanej powierzchni. Do najlepszych sposobów na usunięcie tego typu taśmy należą te z wykorzystaniem:

– suszarki, ponieważ poprzez odpowiednie podgrzanie prawdopodobnie klej nieco „puści” i będzie możliwe oderwanie całego kawałka taśmy bez uszkodzeń i pozostałości,

– spirytusu salicylowego, aczkolwiek należy uważać, dlatego że jest to mocny środek, który może uszkodzić oklejone wcześniej powierzchnie,

– specjalnych środków chemicznych do tego stworzonych, które charakteryzują się wysoką skutecznością,

– domowych środków czyszczących – im mocniejszych tym lepiej, aczkolwiek istnieje ryzyko uszkodzenia powierzchni.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak usunąć taśmę dwustronną ze schodów, to dobrze trafiłeś. Ten artykuł pokaże Ci najprostszy sposób, aby to zrobić. Aby usunąć lepkie pozostałości, można również użyć suszarki do włosów lub gorącej wody. Oprócz gorącej wody można także użyć szmaty lub rękawiczek, aby pozbyć się kleju. Po zastosowaniu tych metod powinieneś być w stanie szybko i łatwo pozbyć się taśmy.

Najczęstszy dylemat, z którym zgłaszają się do nas klienci, dotyczy usuwania taśmy dwustronnej ze ściany. Z pewnością nie jest to proste zadanie, gdyż taśma dwustronna po odklejeniu materiału z obu części jest bardzo cienka i oderwanie jej od ściany wymaga dużej precyzji.

Jak usunąć folie dwustronną z mebli

Usuń taśmę dwustronną z drewna

Usuń uparcie przyklejoną taśmę za pomocą suszarki do włosów. Podłącz suszarkę do najbliższego gniazdka elektrycznego i ustaw ją na średnie lub wysokie ustawienie. Przytrzymaj suszarkę kilka centymetrów od taśmy i dmuchaj na nią gorące powietrze, koncentrując się głównie na krawędziach i rogach. Spowoduje to zmiękczenie kleju. Po kilku minutach odłóż suszarkę na bok i spróbuj uszczypnąć paznokciem jeden z rogów taśmy. Większość taśmy powinna odpaść, jeśli nie, wtedy niekoniecznie używaj suszarki ponownie do całkowitego usunięcia.

Tę metodę możesz wykorzystać wyłącznie wtedy, gdy nie żal Ci powierzchni znajdującej się pod taśmą albo kiedy jest nią drewno. Papier ścierny może ją mocno uszkodzić. Jeśli jednak nie jest podatna na różnego rodzaju zadrapania, śmiało możesz zastosować to rozwiązanie. Najlepiej jest najpierw pozbyć się większej części taśmy, odrywając ją lub odcinając nadmiar nożykiem. Pozostałości wygładzaj papierem do momentu, aż zejdą całkowicie. Rób to powoli, uważnie i bardzo precyzyjnie.

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć taśmę dwustronną ze schodów, nie martw się. Można to zrobić szybko. Aby poluzować klej, możesz użyć żyletki. Aby pozbyć się pozostałości, możesz również użyć szpachli do podniesienia rogu. Następnie można odkleić taśmę od schodów za pomocą żyletki. Jeśli obawiasz się, że lepka pozostałość jest przyklejona do schodów, możesz użyć rozcieńczalnika do farb lub płynu do zapalniczek. Metody te należy jednak stosować tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Usuń taśmę dwustronną z metalu

Jak usunąć taśmę dwustronną? Jeżeli masz podejrzenia, że po odklejeniu taśmy zostaną ślady, to na wszelki wypadek podgrzej ją suszarką do włosów lub gorącym żelazkiem (najlepiej na powierzchni położyć ścierkę). Odklejaj taśmę, delikatnie, pod kątem. Jeżeli jednak po jej oderwaniu klej został na powierzchni, to nie musisz się obawiać – da się go usunąć. Poniżej podpowiadamy, jak usunąć klej po taśmie produktami, które na pewno masz w domu. Czym zmyć klej po taśmie klejącej, szczególnie takiej, której klej zdążył już zaschnąć?

W tym artykule omówimy bardzo szczegółowo bezpieczne metody usuwania taśmy dwustronnej. Znajdziesz tutaj rozwiązania, które pozwolą Ci usunąć bezpiecznie taśmę z każdej powierzchni. Zacznijmy od najczęstszego dylematu, który nęka naszych klientów, czyli jak usunąć taśmę ze ściany.

Ślady po taśmie są czymś niezwykle trudnym do usunięcia. Dlatego też warto wiedzieć jak dobrze usunąć taśmę dwustronną tak, aby nie uszkodzić powierzchni, na których została ona założona, ale także jak zrobić to wystarczająco sprawnie i szybko. Chociaż temat ten może nie jest najłatwiejszym i bardzo prostym, to jednak jego lepsze poznanie pozwoli nam w efekcie na zaoszczędzenie całej masy czasu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak należycie usunąć taśmę dwustronną, to koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią tego artykułu.

Czym usunąć folie dwustronną z mebli

Usuń taśmę dwustronną z dywanu

Na szczęście istnieje co najmniej kilka różnorodnych sposobów, które pomogą pozbyć się taśmy klejącej z szafki czy salonowej ławy. Większość z nich są to domowe sposoby na usuwanie zabrudzeń, dlatego nie wiążą się one praktycznie z żadnymi kosztami. Przed ich wykorzystaniem warto jednak zrobić test i przekonać się jak dana substancja oddziałuje na dany mebel – w tym celu wystarczy zastosować produkt na niewidocznej części mebla i po upływie kilku godzin sprawdzić czy nie doszło między innymi do odbarwienia koloru.

Specjalne zmywacze na bazie terpentyny – są to produkty chemiczne, które mogą zniszczyć lakier lub powierzchnię czyszczoną. Warto ostrożnie się z nimi obchodzić, zwłaszcza jeżeli nie chcesz zniszczyć np. lakieru samochodowego. To nic innego jak rozpuszczalniki.

Usuń taśmę dwustronną ze szkła

A jak usunąć taśmę ze szkła? No cóż, z pewnością nie sprawdzi się tu opalarka i papier. Pod wpływem nadmiernego ciepła szkło może pęknąć, a papier ścierny pozostawi ślady na szkle. Jak usunąć taśmę ze szkła? Należy przejść się do barku lub najbliższego sklepu monopolowego po czysty alkohol.

Aby usunąć pozostałości taśmy ze szkła, użyj bezpiecznej dla szkła gąbki do szorowania, nasączonej olejem. Olej usunie lepką warstwę i nie pozostawi żadnych śladów. Po wyczyszczeniu szkła wytrzyj nadmiar oleju za pomocą wilgotnej szmatki. Następnie wypoleruj powierzchnię suchą szmatką lub szorstką ściereczką. W ten sposób uzyskasz czystą powierzchnię, po której będziesz mógł chodzić.

Jeśli trapią Cię ślady taśmy dwustronnej na powierzchni szkła, to z pewnością nie możesz użyć dwóch z wymienionych wcześniej metod – opalania ciepłym powietrzem oraz papieru ściernego. W przypadku gorącego powietrza możesz trwale uszkodzić przedmiot, gdyż szkło, które nie jest hartowane po prostu pęknie. Natomiast usuwając klej za pomocą papieru prawdopodobnie bardzo mocno zarysujesz powierzchnię szkła, co spowoduje trwałe i nieestetyczne ślady na jego powierzchni. Jak zatem usunąć taśmę dwustronną ze szkła? A chociażby z pomocą alkoholu!

Usuń taśmę dwustronną z plastiku

Jednym z bardziej ekstremalnych sposobów, które również można użyć do usunięcia taśmy jest ścieranie jej papierem ściernym. Tą metodę polecalibyśmy jednak wyłącznie bardzo precyzyjnym i doświadczonym osobą, gdyż zbyt mocne pocieranie ściany może uszkodzić jej powierzchnię i doprowadzić do powstania nieestetycznych zabrudzeń i śladów.

Masz problem z usunięciem taśmy dwustronnej? Niektóre z nich są na tyle mocne, że aby się ich pozbyć, musisz znaleźć na to inny sposób, niż zwykłe oderwanie. Jeśli potrzebujesz pomocy, to dobrze się składa. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak najlepiej usunąć taśmę, aby nie został po niej żaden ślad.

Nie zawsze ściąganie taśmy dwustronnej daje pożądane efekty. Dlatego też trzeba z rozwagą używać tego produktu i sięgać po taśmy dwustronne tymczasowe, które są łatwiejsze w usuwaniu i nie niszczą oklejonej powierzchni. Producent taśm dokładnie określa ich zastosowanie, a także informuje o stopniu odporności i podatności danego modelu na ściąganie i bezpieczne usuwanie.

Related Posts

1 comment

Tadeusz 26 stycznia, 2023 - 5:17 pm

Wiele razy męczyłem się z folią dwustronną na meblach już wiem jak się jej pozbyć

Reply

Leave a Comment