Sztuczna trawa to dobry wybór

by Radek

Sztuczną trawę po raz pierwszy wykorzystano w latach 60. XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Pełniła ona funkcję murawy na stadionie baseballowym, jednak nie zyskała ona sympatii sportowców rozgrywających swoje mecze. Początkowo sztuczna trawa była mało wytrzymała i montowano ją bezpośrednio na betonie, co przyczyniało się do powstawania wielu urazów i kontuzji wśród zawodników.

Z czasem jednak technologia produkcji sztucznej trawy uległa zmianom. Zaczęto używać nowych materiałów, zwiększono jej wytrzymałość oraz nadano jej bardziej naturalny wygląd. Obecnie sztuczna trawa stanowi doskonałą alternatywę dla prawdziwych trawników, które wymagają kosztownej i czasochłonnej pielęgnacji. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów syntetycznych sprawia, że sztuczna trawa wiernie imituje tą prawdziwą. W tym artykule dowiesz się, dlaczego sztuczna trawa ogrodowa to dobre rozwiązanie, oraz jak przebiega założenie trawnika.

Sztuczna trawa do ogrodu – z czego się ją produkuje?

Sztuczna trawa do ogrodu wykonywana jest z materiałów syntetycznych. Zazwyczaj są to włókna nylonowe, polipropylen oraz polietylen. Niektóre rodzaje traw sztucznych stanowią połączenie wymienionych wyżej materiałów. Ich wykorzystanie sprawia, że sztuczna trawa prezentuje się bardzo okazale i wykazuje dużą odporność na trudne warunki pogodowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Sztuczna trawa to świetna alternatywa dla każdego, kto pragnie cieszyć się pięknym trawnikiem, jednak nie ma czasu na codzienną pielęgnację trawy. Największą zaletą sztucznej trawy są niskie koszty utrzymania oraz łatwość pielęgnacji. W przypadku naturalnych trawników należy wyposażyć się w dobrej jakości kosiarkę oraz substancje do nawożenia trawy. Jeśli chodzi o sztuczną trawę, do jej pielęgnacji wystarczy jedynie woda z węża ogrodowego, niewielka ilość detergentu oraz szczotka z miękkim włosiem lub zamiatarka. Aby zapewnić sztucznej trawie odpowiedni wygląd należy regularnie ją szczotkować i usuwać z niej wszelkie zabrudzenia.

Rodzaje sztucznej trawy

Na rynku można spotkać kilka rodzajów sztucznej trawy, które różnią się od siebie przeznaczeniem oraz rodzajem zastosowanych włókien. Jeśli chodzi o zastosowanie, najczęściej spotykane są trawy boiskowe oraz krajobrazowe. Ten pierwszy rodzaj traw wykorzystuje się głównie w obiektach sportowych, ze względu na wysoką sprężystość włókien, a co za tym idzie, dużą wytrzymałość. Trawy krajobrazowe natomiast wykorzystuje się głównie w ogrodach i na tarasach. Są one bardzo gęste i przyjemne w dotyku, dzięki czemu przypominają prawdziwą trawę.
Montaż sztucznej trawy jest niezwykle prosty. Wystarczy jedynie znaleźć równą nawierzchnię a następnie przykleić trawę przy użyciu specjalnej taśmy. Łatwość montażu oraz niskie koszty utrzymania sztucznej trawy sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na jej zakup do swojego ogrodu. Na rynku można znaleźć wiele firm, które specjalizują się w produkcji sztucznej trawy. Jedną z nich jest Epufloor – lider rynku sztucznej trawy w Europie. Aby zapoznać się z ofertą producenta, należy odwiedzić stronę internetową https://trawa-krajobrazowa.pl/.

Related Posts

Leave a Comment