Jak zbudować meble ogrodowe z palet

by Redaktor

Palety mogą być świetnym sposobem na zbudowanie mebli ogrodowych

Paletę możesz wykorzystać nie tylko jako element, tworzący meble ogrodowe, ale również jako gotowy kwietnik. Wystarczy odpowiednio przygotować jej powierzchnię i ustawić ją we właściwy sposób. Dzięki temu będzie praktycznym kwietnikiem, uchwytem lub stojakiem pod doniczki

Meble ogrodowe z palet to ogrodowy must have! Takie konstrukcje znakomicie wpisują się w ideę zero waste, a przy tym gwarantują satysfakcję z własnoręcznie wykonanej pracy. Jeśli jednak nie masz stolarskiej smykałki. taki zestaw możesz też zamówić lub kupić.

Meble ogrodowe z palet to prosty, szybki i… tani sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Jednym z bardzo często wybieranych sposobów na umeblowanie ogródka, tarasu, a także werandy są właśnie meble z palet. Jak zrobić samemu stół, kanapę czy ławkę? Podpowiadamy, jak zrobić meble z palet: łatwo i niedrogo!

Dobierz odpowiednie palety do swojego projektu

Przed przystąpieniem do montażu palet, musisz je odpowiednio przygotować. Podstawą jest dokładne oszlifowanie ich. Zacznij od miejsc trudno dostępnych – do tego przyda Ci się szlifierka i papier ścierny o gradacji 60 lub 80. Do szlifowania i wygładzania większych powierzchni przyda się szlifierka oscylacyjna. Po zakończonej pracy oczyść palety z pyłu. Wystarczy do tego szczotka lub odkurzacz. Po pierwszym szlifowaniu zaleca się przetarcie powierzchni wilgotną gąbką lub szmatką. Włókna drewna podnoszą się podczas schnięcia, dzięki czemu materiał nadaje się do dalszego, dokładniejszego szlifowania.

Tworząc wyposażenie z palet pamiętaj, aby wybrać odpowiednie platformy i dobrze przeszlifować wszystkie deski. Niezbędne materiały, takie jak kątowniki, śrubki czy papier ścierny przygotuj jeszcze przed rozpoczęciem pracy, a wykonanie mebla zajmie Ci zaledwie kilka chwil. We wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria zaopatrzysz się w Castoramie.

Palety można przemalować na dowolny kolor, który będzie współgrał z estetyką wnętrza. Przed naniesieniem koloru warto zagruntować palety, aby zwiększyć przyczepność farby akrylowej. Następnie za pomocą wałka lub pędzla nanosimy kolorową emulsję do drewna, aplikując tyle warstw, aż uzyskamy pożądany stopień krycia. Malowanie palet na biało jest najpopularniejszym pomysłem na wykończenie stolika. Nie oznacza to jednak, że nie możemy mebla pomalować na kolor miętowy, szary czy czarny.

Korzyści z używania palet do mebli ogrodowych

Meble ogrodowe z palet stały się ostatnio bardzo modne. Jest to wspaniały sposób na wykorzystanie niepotrzebnych palet, które często zalegają na naszych działkach po remoncie czy budowie domu. Zaoszczędzimy też pieniądze potrzebne na zakup nowych mebli do ogrodu. Zobacz jak zrobić meble ogrodowe z palet, które będą estetyczne, wygodne i trwałe. Krok po kroku przeprowadzimy Cię przez kolejne etapy wykonania mebli z palet, a przekonasz się jakie to proste!

Meble z palet mogą mieć zastosowanie nie tylko do ogrodu, ale także do mieszkania. W tym artykule przekażemy w Twoje ręce poradnik krok po kroku, jak zrobić nasze upragnione meble z palet. Dokładniej będzie to narożnik oraz stolik. Jesteś gotowy? W takim razie zaczynamy!

Wykorzystanie palet w tworzeniu mebli do ogrodu to nie tylko ciekawy pomysł na wystrój. To również ukłon w stronę środowiska poprzez recykling przedmiotów wycofanych z użytku. Idea dawania drewnianym rzeczom drugiego życia pięknie wpisuje się w projekty ogrodów, w których króluje natura. Zobacz, jakie fantastyczne siedziska możesz stworzyć pod swoim domem. Wystarczy kilka palet i podstawowe narzędzia. Czym pomalować oczyszczoną, zbitą konstrukcję? Polecamy odporny na każde warunki pogodowe Impregnat Renowacyjny Vidaron w kolorze Mahoń R03. Dodatkowo Impregnat Renowacyjny zawiera wosk, których odpycha wodę, chroniąc drewno przed niszczącym działaniem wilgoci. Chcesz, by Twoje krzesła były jeszcze wygodniejsze? Wycięte pod wymiar drewnianych siedzisk gąbki obij wodoodporną tkaniną, używając zszywacza tapicerskiego.

Jak zbudować stół tarasowy z palet

Kolejnym krokiem jest montaż mebli ogrodowych z palet, czyli ich skręcenie. Jest to bardzo proste. Aby zrobić stolik kawowy z palet kładziemy jedną paletę na drugą, w zależności od tego jaki wysoki stolik chcemy. Zazwyczaj używa się 2-3 palety. Skręcamy je razem przy pomocy długich wkrętaków i wkrętarki.

Zapraszamy Cię dziś do artykułu, w którym podpowiemy, jak własnoręcznie wykonać stół z palet — mebel, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie i na żadnej działce. Meble ogrodowe z europalet to prosty i tani sposób na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni. Poniżej znajdziesz kompletną instrukcję jak samodzielnie zrobić stół z palet. Podpowiadamy, jak zrobić meble z palet: łatwo i niedrogo.

Jeśli tworzymy klasyczny stolik ogrodowy lub kawowy, to wystarczy połączyć dwie palety, układając jedna na drugą. Następnie za pomocą kątowników i płaskowników należy przytwierdzić palety do siebie w jak najmniej widocznych miejscach. Do spodu stolika warto przymocować kółka, dzięki którym mebel będzie mobilny, a my z łatwością przesuniemy go w dowolne miejsce. Alternatywą dla kółek mogą być najtańsze podkładki filcowe, które będą zapobiegać powstawaniu zarysowań na podłodze. Dużo prostsze jest wykonanie stolika z pojedynczej palety – tutaj wystarczy od spodu przykręcić kółka lub nóżki.

Jak zbudować krzesło ogrodowe z palet

Meble ogrodowe z palet to nie tylko stolik i kanapa. W podobny sposób możesz stworzyć siedzisko, ławkę z palet czy fotele. Pamiętaj o stosownej obróbce surowego drewna (czyszczeniu, szlifowaniu, zabezpieczaniu), dzięki której meble tarasowe z palet przetrwają wiele sezonów.

Co można zrobić z palet w ogrodzie? Jednym z pierwszych pomysłów, jaki przychodzi do głowy, są meble ogrodowe. Wygodne siedzisko lub fotel do ogrodu będzie idealnym miejscem do błogiego odpoczynku na świeżym powietrzu. Do zrobienia siedziska będziesz potrzebował trzech palet – dwie z nich będą podstawą, a trzecia będzie służyła za oparcie. Siedzisko z palet nie będzie spełniało swojej funkcji bez miękkich poduch. Możesz uszyć je samodzielnie lub kupić gotowe, wygodne poduszki w sklepie.

Wykonane własnoręcznie krzesło ogrodowe z palet możesz uzupełnić o wygodne poduchy, miękkie siedziska i oparcia. Dzięki takiemu zabiegowi prosty mebel ze starego drewna przemieni się w bardzo komfortowy fotel ogrodowy. Ozdobne poduszki i pledy ułożone na krześle sprawią też, że będzie bardziej dekoracyjnym elementem tarasu czy ogrodu.

Jak zbudować ławkę tarasową z palet

Drewniane palety mogą także posłużyć do zbudowania ławki, która jest niezbędnym elementem, jeśli chodzi o meble ogrodowe. Do jej wykonania potrzebujesz trzech palet. Siedzisko będą stanowić dwie z nich. Musisz połączyć je ze sobą przy pomocy śrub czy płaskowników. Trzecia będzie stanowić oparcie ławki.

Ławka z palet „zrób to sam” to modny, wygodny i niedrogi sposób na to, by umeblować swój ogród, balkon lub taras. Wszystkie materiały niezbędne do pracy są łatwo dostępne, a sporą ich część znajdziesz w domu. Pozostałe meble ogrodowe także możesz wykonać z palet – ich zrobienie jest równie proste!

Jakich materiałów i narzędzi potrzebujemy, by zrobi

meble ogrodowe z palet? Przede wszystkim będą nam potrzebne elementy, z których stworzymy oparcie i siedzisko. Projekt kanapy czy narożnika musi przewidywato, ile drewna w postaci palet musimy naby. Podstawowe wymiary jednej to 120 x 80 x 14,4 cm. Taki mebel musi przede wszystkim mieć odpowiednią wysokość: minimalna to taka, którą dadzą dwie nałożone na siebie palety – 28,8 cm. Na siedzisko z palet potrzeba więc 6 elementów, 3 kolejne stworzą oparcia. Zrobienie stolika z palet na balkon lub do ogrodu to kolejne 2 palety.

Related Posts

2 komentarze

Redaktor 25 stycznia, 2023 - 9:25 pm

Fajnie się czyta o tych meblach z palet

Reply
Tadeusz 26 stycznia, 2023 - 5:27 pm

Super mam wiele palet i teraz wiem co z nimi zrobie

Reply

Leave a Comment