Ile kosztuje składanie mebli

by Redaktor

Rodzaje mebli

Meble tapicerowane, takie jak: sofy, fotele i łóżka, zazwyczaj składają się z kilku elementów, które trzeba złożyć i przykręcić. Montaż tego typu mebli może wymagać użycia odpowiednich narzędzi, jak nożyczki i śrubokręty, a także posiadania umiejętności związanych z tapicerowaniem.

Mówi się, że skręcanie mebli najlepiej robić we dwoje. Do wkręcenia kołków i śrub potrzeba nieco siły, przydatna bywa także asysta w postaci dodatkowej osoby. Dzięki temu można przytrzymać ściany mebli i unieruchomić jej w odpowiedniej do montażu pozycji. Teoretycznie takie wspólne wykonywanie prac na rzecz mieszkania lub domu powinno zbliżać do siebie dwójkę ludzi. W rzeczywistości jednak montaż i składanie mebli mogą być na tyle trudne, że zamiast czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu, para może się poważnie pokłócić w trakcie ich skręcania.

Składanie mebli z jednej strony może stanowić zabawną i kreatywną rozrywkę, a z drugiej przeciągać się w nieskończoność i wywoływać podenerwowanie. Wiele zależy od charakteru i umiejętności technicznych osoby, która wzięła się za składanie mebli. Ursynów w Warszawie ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o sklepy z meblami. Pomiędzy Wilanowem i Ursynowem znajduje się wiele firmowych salonów meblowych, w których można zamówić wyjątkowe umeblowanie do domu lub mieszkania. Na co warto uważać w trakcie montażu?

Montaż mebli

Meble składane, takie jak: stoliki, krzesła i łóżka, zazwyczaj składają się z kilku elementów, które trzeba złożyć i przykręcić. Do tej kategorii zalicza się także montaż szafy przesuwnej, który może wymagać użycia specjalnych narzędzi – śrubokrętów i kluczy imbusowych.

Cennik składania mebli może także obejmować skręcanie szaf, mebli pokojowych i mebli kuchennych z zastosowaniem własnych elementów montażowych (dopasowanie kołków i śrub). Ile kosztuje taka usługa? Cena za skręcanie mebli wraz z dostarczeniem elementów montażowych waha się w granicach około 60 – 90 zł za roboczogodzinę.

Meble można zamówić razem z usługą wniesienia do domu. Teoretycznie zostały one zaprojektowane tak, by ich montaż nie przysparzał trudności. W praktyce jednak montaż komody lub biurek może być bardzo czasochłonny i uciążliwy. Szczególnie dużo czasu zajmuje skręcanie szuflad i półek. Aby montaż przebiegł bez przeszkód, należy uważać, by nie wygiąć elementów mebla. Warto także uważać na to, by nie pogubić śrubek i innych drobnych elementów, które wchodzą w skład zestawu.

Materiały i narzędzia potrzebne do montażu mebli

Montaż mebli obejmuje również wstępne przygotowanie powierzchni i materiałów potrzebnych do montażu, a także ewentualne korekty lub poprawki, jeśli są potrzebne. Często wymaga użycia specjalnych narzędzi i posiadania odpowiednich umiejętności, dlatego zalecane jest zlecenie tego zadania specjaliście.

Skręcanie mebli pokojowych i mebli kuchennych wymaga pewnej wprawy, a także posiadania przynajmniej podstawowych narzędzi. Montaż bywa na tyle skomplikowany, że niektórzy decydują się na wynajęcie specjalistów. Ile kosztuje taka usługa? Jaka jest cena za składanie szaf, mebli pokojowych i kuchennych? Prezentujemy poglądowy cennik składania mebli na 2022 rok.

To rzemieślnicy meblowi zajmą się każdym detalem, każdą deską, tak, żebyś był w stanie złożyć mebel w całość. Do tego dołączamy prostą instrukcję obsługi w języku polskim wraz z poradami, które otrzymaliśmy właśnie od naszych specjalistów prowadzących swoje mikrofirmy. Takich instrukcji, skręcanie mebli porady – pozazdrościć może nam każdy.

co potrzebne do składania mebli

Czas potrzebny na złożenie mebli

Jak składać meble, by zaoszczędzić czas i nerwy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od rodzaju mebla oraz indywidualnych predyspozycji i zdolności do majsterkowania. Inaczej składa się pojedyncze wolnostojące meble, inaczej rozbudowane meblościanki i regały modułowe.

Długość świadczenia usługi zależy zarówno od tego, jakie dokładnie meble należy złożyć, jak i od ich ilości. Montaż szafek nocnych zajmie doświadczonemu specjaliście kilka godzin, z kolei montaż blatów kuchennych może potrwać cały dzień. Jeśli kupujesz meble pokojowe do całego mieszkania, ich złożenie wraz z ustawieniem w wymaganych miejscach zajmie około 7 dni. Harmonogram realizacji prac i łączny czas realizacji usług powinny zostać podane w umowie, podpisanej z montażystami.

Skręcanie mebli jest bardzo czasochłonne. Nawet w sytuacji, gdy mebel składa się z minimalnej ilości części, należy je do siebie dopasować i odpowiednio przykręcić. W przypadku, gdy popełniliśmy błąd, całą zabawę należy zacząć od nowa. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najszybciej korzystać z zakupionych sprzętów, warto zlecić to zadanie specjalistom. Działamy na terenie całej Warszawy, w tym także oferujemy składanie mebli Praga-Północ.

Koszt montażu mebli

Trzeba też wziąć pod uwagę wnoszenie paczek z meblami. Ich koszt – od siedmiu do dwunastu złotych za sztukę. Przed montażem mebli należy przygotować pomieszczenie. Demontaż starych mebli będzie kosztował średnio od trzydziestu do sześćdziesięciu złotych za sztukę. Koszt montażu mebli zależy również od gabarytów tego elementu wnętrza oraz złożoności pracy. Na przykład montaż skomplikowanych konstrukcji, a to będzie oznaczać wyższy koszt pracy. Dodatkowo będziesz musiał dopłacić, jeśli:

Ile kosztuje składanie pojedynczych mebli? Dobrym przykładem jest usługa montażu stołu. Cena montażu prostego stołu dla czterech do sześciu osób wynosi około 80 – 130 zł. Skręcanie stołu rozkładanego będzie nieco droższe ze względu na większą czasochłonność prac. Średnia cena usługi utrzymuje się w przedziale 100 – 200 zł. Z kolei za montaż biurka należy zapłacić średnio 60 – 150 zł. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Za montaż szafy przesuwnej w wymiarze do 150 cm zapłacimy od 150 zł do 200 zł, natomiast cennik montażu większych szaf przesuwnych to około 300 zł do 400 zł w zależności od czasu wykonania usługi, a także lokalizacji, w której ma odbyć się montaż mebli. Koszt montażu półek to około 30 zł od jednej sztuki. Cena montażu szafy zależy także od konstrukcji samej szafy. Niektóre rodzaje mebli składa się szybciej, inne zaś są bardziej czasochłonne. Niektóre projekty wymagają od montażysty specjalistycznych umiejętności. Należy także doliczyć koszt materiałów wykorzystywanych do montażu. Skorzystanie z pomocy fachowca jest gwarantem na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z powstaniem strat w trakcie wykonywania prac.

Related Posts

1 comment

Paulina 26 stycznia, 2023 - 5:26 pm

już wiem ile kosztuje składanie mebli teraz nie dam się już oszukać

Reply

Leave a Comment